حمایت از طرح‌های فناورانه حوزه میکروالکترونیک

توسط ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و میکروالکترونیک معاونت علمی صورت می‌گیرد؛

حمایت از طرح‌های فناورانه حوزه میکروالکترونیک

 

ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و میکروالکترونیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فراخوان حمایت از طرح های فناورانه حوزه میکروالکترونیک را به منظور رونق کسب و کار در این حوزه منتشر کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و میکروالکترونیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد به منظور کمک به رونق کسب و کار در حوزه میکروالکترونیک نسبت به گزینش و حمایت از طرح‌های تجاری و فناورانه در این حوزه از طریق فراخوان اقدام کند.
این فراخوان در چهار زمینه دارای اولویت، ارائه شده است که توسعه، ساخت و فروش «محصولات»، «مالکیت فکری (IP)» و «خدمات» میکروالکترونیک و الکترونیک پیشرفته یکی از این چهار زمینه اولویت دار فراخوان اعلام شده است که شاملنه محدود به) سنسور، ادوات MEMS، ابزارهای طرّاحی، مدارات مجتمع (IC)، ادوات گسسته نیمه هادی، تجهیزات و بوردهای پیشرفته الکترونیک و تجهیزات ساخت، تست و اندازه گیری قطعات الکترونیک است.
بر همین اساس، این محصولات در کلیه کاربردها از قبیل فناوری اطّلاعات و ارتباطات، خودرو، الکترونیک مصرفی، الکترونیک قدرت، کنترل و ابزار دقیق، صنایع نفت و گاز، تجهیزات پزشکی، امنیت ملّی، بانکداری، آموزش و پژوهش و موارد مشابه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
طرح‌های موضوع این اولویت لازم است علاوه بر جنبه‌های فناورانه، بصورت هم زمان و هم وزن به جنبه‌های تجاری سازی و نحوه فروش محصول پرداخته باشند. حمایت از این طرح‌ها عمدتاً در قالب وام‌های با نرخ تسهیلات ترجیحی بصورت هم زمان به مجریان (طرف عرضه) و خریداران محصول (طرف تقاضا) صورت خواهد پذیرفت. با این حال، هزینه‌های ویژه اجرای اینگونه طرح‌ها، از قبیل هزینه ساخت (Fabrication) در مدارات مجتمع و یا ادوات نیمه هادی، به شکل بلاعوض حمایت‌ می‌شوند. علاوه بر آن، بر اساس پیچیدگی طرح و توسعه تکنولوژی قابل انجام در آن، حمایت بلاعوض نیز بصورت تشویقی به آن تخصیص خواهد یافت.جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه ستاد به نشانیictc.isti.ir مراجعه نمایید.